Záhradný nábytok bez údržby? Skúste drevoplast!

Záhrada:Jar v záhrade

Marek 10.03.201544543

Záhradný nábytok bez údržby? Skúste drevoplast!

Altánky, lavičky, záhradné terasy, obklady stien. To všetko sú súčasti živej záhrady, ktoré vám spríjemnia pobyt v nej. Ak chcete trvácny materiál bez nutnosti údržby, krásny po celé roky a s vlastnosťami aj vizážou dreva, práve pre vás je stvorený drevoplast. Spojenie plastu a dreva prináša z oboch materiálov to najlepšie.

Čo je drevoplast?

Ako už názov napovedá ide o spojenie dreva a plastov. Ide o imitáciu dreva pre všetkých, ktorí sa nechcú o drevo na záhrade starať. Viac o drevoplaste hovorí Koloman Žifčák zo spoločnosti Purpose, ktorá sa výrobe drevoplastových profilov venuje: „Drevoplast je unikátna zmes prírodných zložiek - dreva a ekologického recyklovateľného polyméru (polyetylén HDPE). Drevo je rozomleté na múčku, ktorá je zbavená všetkých negatívnych prvkov. Druhou súčasťou drevoplastu sú polymery a plasty. Pomer miešania je cca 60-40%. Najpoužívanejšia technológia výroby je extrúzia. Po namiešaní správneho pomeru dreva a plastu, následuje roztavenie a zlisovanie do požadovaného profilu a následný presný postup chladenia. Drevoplastové materiály sú atraktívnym a spoľahlivým riešením všade tam kde potrebujete drevený vzhľad a zároveň bezúdržbovosť .

Dokonalý k bazénu

Podľa Žifčáka neexistuje lepšia alternatíva nášľapných plôch k bazénom ako práve drevoplast. Je stály, nemení sa vzhľadom na vlhkosť, nedochádza k rozťahovaniu, ani rozpínaniu, ako sme zvyknutí pri dreve. Na bosú nohu je však omnoho príjemnejší ako plast, či nebodaj kameň.

Dlhá životnosť bez najmenších zásahov

Životnosť drevoplastových profilov je podľa Kolomana Žifčáka približne dvadsať rokov a viac. Pritom je potrebné zdôrazniť, že tento vek drevoplast zvládne bez vizuálnych, či materiálnych zmien. Prirodzene, nie je odolný voči mechanickému poškodeniu, ale nebude mu vadiť dážď, mráz, páľava a na lakovanie, zbrusovanie, či úpravu zabudnite. Údržba sa vás netýka.

Cenová porovnateľnosť

Koloman Žifčák zo spoločnosti Purpose hovorí, že hoci drevoplast vyzerá ako drevo a je trvácnejší a prakticky bezobslužný, obstarávacie náklady sú porovnateľné s drevom. Treba však počítať s tým, že pri drevoplaste rokmi ušetríte ďalšie financie, keďže nepotrebujete peniaze investovať do starostlivosti o materiál. Vyskúšajte drevoplast aj na vlastnej záhrade. Mnoho zákazníkov začína s menšími rozlohami a nakoniec drevoplastu úplne podľahnú. Jeho kvality si získajú prakticky každého.

Hlavné výhody drevoplastu v skratke

Šetrné k životnému prostrediu

Odolné proti vlhkosti

Vzhľad dreva

Protisklzový povrch, bez prasklín, bez deformácie

Odolné proti poveternostným vplyvom

Vhodný od -40 °C do +60 °C

Jednoduchá inštalácia a čistenie

Termitom a hmyzu odolný

Nevyžaduje žiadne maľovanie, žiadne lepidlo, nízke nároky na údržbu

 

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 14 referencií
SUFLOOR

spoločnosť Purpose s.r.o. celú svoju činnosť zameriava na oblasť drevoplastových materiálov značky…

drevoplastová terasa z wpc Sufloor…

Sme nadmieru spokojní!!! Objednávame si aj dekoračné kvetináče s toho istého…

erika gween

2 926

kaviareň tenisový kurt

Super návrh, krásna práca, špičkový materiál...Ďakujeme

novotny

1 959

podlaha pri saunovom domčeku Brno

Doporučil mi ich kamarát ktorý ma s nimi velmi dobrú skúsenosť. Materiál aj…

SUFLOOR
4.9/5 14 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!

môžu sa vám páčiť


Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím