Chryzantémy – prinášajú radosť do jesennej atmosféry

Záhrada

Marek 23.10.20171201

Chryzantémy – prinášajú radosť do jesennej atmosféry

Každé ročné obdobie je niečím výnimočné. A jeseň nie je výnimkou. Pre mnohých má prívlastok sychravá a studená, no pohľad z druhej strany ukazuje jej pestrofarebnú tvár. Množstvo odtieňov, jedinečné farebné prejavy prírody a chryzantémy - najkrajší kvet jesene. Často je síce spájaný so Sviatkom všetkých svätých, no zďaleka nepatrí len na hroby.

Desiatky druhov krásy

Kvetinárstva ponúkajú niekoľko desiatok druhov chryzantém. Je síce pravda, že isté druhy je vídať práve na cintorínoch, ale ďalšie množstvo odrôd krásne doplní jesennú výzdobu domácnosti. Sú vhodné ako dar, alebo ako prvok oživenia miestnosti. Majú nespočetne veľa tvarov a farieb, aj veľkostí kvetov. Najkrajšie druhy si dokonca ľudia zvyknú mýliť s gerberami či margarétkami, na ktoré sa neuveriteľne podobajú.

Exotika u vás doma

Chryzantémy v sebe nezaprú exotický pôvod. Samotný názov pochádza z gréčtiny a znamená zlatá kvetina. Oficiálne je tento kvet zaknihovaný približne 500 rokov pred našim letopočtom na území Číny.  Práve tu je považovaný za posvätnú rastlinu a z niektorých druhov sa pripravuje lahodný a nesmierne zdravý čaj. V Japonsku je chryzantéma vnímaná ako symbol ľudskej dokonalosti. Jej charakter má tak ďaleko od pochmúrneho prostredia cintorínov, kde sa však udomácnila pre svoju krásu a vysokú odolnosť voči zlému a studenému počasiu.

Jesenné kytica plná farieb

O tom, ako veľmi je chryzantéma obľúbený kvet svedčí aj to, že je hneď po ruži najpestovanejším a zároveň najpredávanejším kvetom vôbec. Veľkou výhodou chryzantém je, že sa dajú pestovať po celý rok. Nevadí im ani chladné počasie, práve naopak, na sklonku októbra a v novembri kvitnú naplno. Aj v kytici kvetov teda vydržia veľmi dlho, keďže sú čerstvé a veľmi odolné voči teplotným zmenám. Napríklad žltými, oranžovými či červenými kvetmi si dotvoríte tú hrejivú, príjemnú atmosféru jesene, ktorá prekryje sychravosť.

Čo symbolizuje chryzantéma?

Kytica chryzantém zosobňuje všetko, čo v jeseni, ktorá je známa nedostatkom slnečných dní poteší naše srdce. Je symbolom optimizmu, radosti, vernosti a dlhého života. Červená chryzantéma vyjadruje lásku, biela je znakom milosrdenstva a pravdy. Nech ale darujete akúkoľvek farbu, určite tým obdarovanú osobu potešíte. Na obľube chryzantém pridáva aj to, že sa vynikajúco kombinujú. Napríklad s jesennými plodmi, gaštanmi, inými druhmi kvetov urobia z jesenných kytíc krásne kolekcie pre potešenie zmyslov.

Krásne kytice z chryzantém aj s doručením nájdete na: http://www.kvetyakytice.sk/

Komentáre Disqus.
(4.8/5) 294 referencií PRO
Kvety a Kytice

Chcete svojej láske, blízkym, priateľom či známym podarovať nádhernú kyticu? Nie je nič…

Kytica z posledných lúčov letného…

S kyticou od spoločnosti kvety a kytice som bola nadmieru spokojná, všetko bolo…

Vanilková kytica s krémovými…

Bola som spokojná so službou.

Krásna kytica pre radosť

Bola som veľmi spokojná s kytičkou, bola krásna, aj dlho vydržala, skoro tri…

Kvety a Kytice
4.8/5 294 hodnotení

Čítajte ďalej

MDŽ nie je retro! Tento sviatok milujú aj moderné ženy!

Oslavy a podujatia

MDŽ nie je retro! Tento sviatok milujú aj…


02.03.20181201

MarekOslavy a podujatia

Ideálne kytičky na vyznanie lásky

Rodina

Ideálne kytičky na vyznanie lásky


08.02.20181201

MarekRodina

Osviežte si sviatky ikebanami zo živých kvetov

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Osviežte si sviatky ikebanami zo živých…


13.12.20171201

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím