Terasy roka 2014 ponúkajú atraktívne inovácie

Záhrada:Všetko pre Vašu záhradu

Marek 14.07.201414426

Terasy roka 2014 ponúkajú atraktívne inovácie

Krásna terasa je ozdobou každého domu. Príjemné posedenie pri bazéne, či v záhrade niekde v tieni ovocných stromov. Tak chutí leto. Materiály a dizajn terás sa mení a v súčasnom roku dominuje drevoplast, ktorý si získal srdcia Američanov a zamieril aj do Európy. Čím tak zaujal a aké sú ďalšie alternatívy moderných terás, predstavili naši dodávatelia.

Prírodný vzhľad, odolnosť plastu a lepšia cena

"Dnes je ponuka možností, z akých materiálov si spraviť terasu pomerne široká. Medzi moderné a aktuálne by som zaradil terasové dosky z viacerých exotických drevín ako sú napríklad Bangkirai, Masaranduba, Cumaru, Ipe, ale aj napríklad Sibírsky smrekovec,“ hovorí o tradičných riešeniach Amigo SH Ambrozy. Pre tohoročnú sezónu sú však najhorúcejším hitom kompozitové terasové dosky (WPC, drevoplast) vyznačujúce sa veľkou stálosťou tvaru aj farby pri rôznych klimatických podmienkach. „Kompozitové dosky sú vyrobené kombináciou dreva a polymérov a poskytujú to najlepšie z oboch svetov - prírodný vzhľad a pocit tepla z dreva, trvanlivosť a ľahkú údržbu. Veľkou výhodou oproti drevu je, že kompozitové dosky nemusíme pravidelne olejovať a zachovajú si svoju farbu. Ak drevo raz ročne nenaolejujeme, dostane šedý nádych – patinu a jeho pôvodná farba sa vytratí, hovorí Igor Ambrózy z Amigo SH. Drevoplasty a kompozity sú na Slovensku relatívnou novinkou, za výhodnú cenu. „Ponúkame terasy z drevoplastu, pretože sú bezúdržbové a trvácne. Rovnako ich cena sa po dlhých rokoch dostala na úroveň prijateľnú aj pre slovenského zákazníka. Doteraz tieto materiáli používali najmä v USA,“ konštatuje pán Žifčák zo spoločnosti Sufloor.

Ďalšie výhody drevoplastu

Čo priniesol drevoplast? Už pri dotyku s ním si sotva uvedomíte, že nejde o stopercentné drevo. Budete mať z neho veľmi dobrý a príjemný pocit. Povrch je však protišmykový, takže sa nemusíte báť, že sa na takejto terase pošmyknete na rozliatej vode či malinovke. Všeobecne je drevoplast odolný voči vode, čo znamená, že ho s pokojným srdcom môžete použiť aj v blízkosti bazénu. Nevadí mu totiž ani chlórovaná voda „Drevoplast sa vyznačuje viacerými pozitívnymi vlastnosťami. V porovnaní s klasickým masívnym drevom je to materiál podstatne viac šetrný k životnému prostrediu a navyše v omnoho menšej miere vyžaduje starostlivosť a údržbu. Práve z tohto dôvodu sa hodí na exteriérové využitie – okrem terás sa vo veľkej miere využíva aj ako materiál na výrobu zábradlí a plotov, ale využijeme ho aj ako obkladový materiál na fasádu domov. Drevoplast je odolný voči mrazu a rôznym škodcom. Vôbec mu nevadí slnečné ani UV žiarenie a za dobu, čo ho budete mať pri dome vo forme terasy svoj vzhľad nezmení,“ garantuje Ján Taška, z firmy Centrum terás.

Bonusom je dlhá záruka

Novinka roku neskrýva v sebe len unikátne vlastnosti, ale aj garancie trvanlivosti. „WPC je kompozit novej generácie s jednoduchým čistením vďaka nenasiakavému povrchu a s tým súvisiacou zárukou 25 rokov na odolnosť voči škvrnám a fľakom od vína, kečupu, tukov a podobne,“ hovorí Dalibor Lenárt zo spoločnosti Timbermax.

 

Konštrukcie a povrchová plocha

 

Drevoplasty sú aktuálne najžiadanejšie, no atraktívnymi ostávajú ak klasické modely terás. „Robili sme terasy drevené, oceľové, hliníkové, čo sa týka nosnej konštrukcie. Čo sa týka pochvôdzkovej plochy, v kurze je drevo, plast, plech,“ uzatvára moderné možnosti Ing. René Krivošík z firmy SEMARGL.

Systémy kotvenia

Zákazník si môže vybrať z rôznych systémov uchytenia. V tejto oblasti sa stavba terás posunula výrazne vpred. "Používame posuvné systémy a skrytý klipový systém, vrutovanie so záslepkami a priznané vrutovanie. Najviac sa nám však osvedčil systém priznaného vrutovania, jeho výhody sú pevné prichytenie k podkladu, rýchla výmena poškodenej dosky a jeho cenová dostupnosť,“ hovoria odborníci z TN – DECKING, s.r.o. 

 

 

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Amigo SH

(4.9/5) 14 referencií
SUFLOOR

spoločnosť Purpose s.r.o. celú svoju činnosť zameriava na oblasť drevoplastových materiálov značky…

(0/5) 0 referencií
Centrum terás

Woodplastic je vysoko kvalitný výrobok. Ako alternatíva tradičného dreva je priaznivý tak z…

(5/5) 102 referencií
TIMBERMAX

newface, s.r.o. je dovozcom WPC kompozitu novej generácie - TIMBERMAX. Vzhľadom k našim viacročným…

(0/5) 0 referencií
TN Decking

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím