Nová terasa: Rozpočet a doba realizácie

Záhrada:Všetko pre Vašu záhradu

Marek 26.07.201422609

Nová terasa: Rozpočet a doba realizácie

Či už sa rozhodnete pre klasické drevo, alebo drevoplastovú alternatívu, je dobré poznať orientačné ceny. Aj to, či sú zruční majstri schopní spraviť pre vás terasu na mieru ešte toto leto. Predsa len, večery na terase, to je skutočná oáza pokoja a oddychu aj bez mora.

Aj príprava niečo stojí

 

Je to ako s každou úpravou okolo domu. Buď si viete niečo spraviť aj sami, alebo všetko zveríte do rúk majstra. Ak budeme počítať len nákup materiálu a fľašu dobrého vína pre kamarátov, ktorí vám so stavbou terasy pomôžu, investícia je vcelku lacná. „Kvalitne drevoplastové terasové dosky sa pohybujú približne od 6 Eur/m2 za dosku, hovorí Bohdan Šipoš z GARDEN Plus. Dodáva však, že ak nebudeme počítať len s materiálom, ale komplexným servisom cena sa môže zvýšiť. Vy však dostanete terasu podľa predstáv doslova na kľúč. „Podkladové hranoly k terasy, skrutky a spojovacie komponenty. Ďalej je potrebne počítať aj s prípravou podkladovej vrstvy z kameniva, dlaždíc alebo nastaviteľných nôh. Plus samotná montáž. Celkovo toto všetko sa môže priblížiť k hodnote od 80 do 150 Eur na m2 vrátane prác a dodania materiálu,“ hovorí Bohdan Šipoš.

Cena sa odvíja od náročnosti aj životnosti

 

Položiť pár dosiek do obdĺžnika je najjednoduchší model terasy. Skúsite ale niečo zaujímavejšie? Je to investícia na niekoľko rokov a rozdiely v cenách nie sú závratné. „Naši montážnici robia v priemere 20 m2, záleží však od náročnosti, či ide o obyčajný štvorec, alebo má hrany, je potrebné vyrezávanie oblúkov okolo bazéna. Od toho sa samozrejme odvíja aj cena práce, ktorá sa pri štandardných terasách predstavuje približne na úrovni 20€ / m2 bez DPH. V rámci tejto ceny robíme komplet servis od bezplatného zamerania, v prípade potreby chystáme podklad až po samotnú realizáciu a prvý náter,“ hovorí majiteĺ firmy DREVOSERVIS. O tom, že je vhodné stavať terasu z víziou hovoria aj skúsenosti TN decking: „Nami ponúkané produkty sú rozdelené do kategórií. Exclusive, to sú dreviny s najväčšou tvrdosťou, stálosťou a životnosťou, ktorá presahuje 30 a viac rokov bez údržby. Patria sem: Ipe, Merbau, Cumaru a Teak. Ďalej máme kategóriu premium, ktorých životnosť, stálosť a tvrdosť je obdobná, ale sú cenovo dostupnejšie. Medzi ne patrí Bangkirai, Denya, Garapa, Tatajuba, Sapeli, Mukulungu, Thermojaseň. Ďalej tu máme kategóriu ekonomy, kedy je životnosť do 15-20 rokov a patrí tam dreviny Sibírsky smrekovec alebo Škandinávsky smrek. Vždy ide o pomer kvality a ceny," vysvetľujú odborníci z TN – DECKING, s.r.o. Je preto možné, že po terase sa pri vhodnej starostlivosti budú preháňať aj vaše vnúčence. Cena kvalitnejších materiálov je pochopiteľne vyššia, ale čas vám všetky zvýšené náklady splatí.

Terasa aj na počkanie

 

„Drevená terasa 20 m2 sa dá spraviť za letný deň – viac ako 8 hodín, ak sa montuje klasicky s viditeľnými skrutkami. Skryté spoje sú náročnejšie na čas. Kvalitná práca dvoch remeselníkov, odporúčame stolárov so zmyslom pre detail, znamená cca 10 m2 denne,“ hovorí z vlastnej skúsenosti pán Dalibor Lenárt zo spoločnosti Timbermax. Bez ohľadu na to, ako veľkú budete stavať terasu, vďaka kvalitným materiálom už priamo stavba mnoho času nezaberie. Pri stavbe terasy zvoľte kvalitu jednak pri výbere materiálu a hlavne pri výbere rokmi a zákazníkmi overeného dodávateľa. Tešiť sa z nej tak budete skutočne mnoho rokov.

 

foto:Timbermax

 

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
GARDEN Plus

Naše služby Ponúkame Vám komplexné služby v oblasti realizácie záhrad na kľúč.

(0/5) 1 referencií
DREVOSERVIS

(0/5) 0 referencií
TN Decking

(5/5) 95 referencií
TIMBERMAX

newface, s.r.o. je dovozcom WPC kompozitu novej generácie - TIMBERMAX. Vzhľadom k našim viacročným…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím