Bazény – bezpečné a zdravé osvieženie

Záhrada

Marek 04.05.20137873

Bazény – bezpečné a zdravé osvieženie

Nie je nič krajšie, ako počas horúcich dní vkĺznuť do bazénu. Dotyk vody s rozpálenou pokožkou je často jediná rozumná alternatíva, ako prežiť horúce leto. Radosť z tohto pôžitku by nám nemalo nič pokaziť, preto je dobré pripraviť sa na starostlivosť o bazén dopredu. Alebo sa spoľahnúť na niekoho, kto to za vás zariadi.

 

Plávajte pre zdravie

Bazén vo vlastnom dome, či záhrade, to nie je len snobská vychytávka. Plávanie je jediným športom, ktorý nezaťažuje kĺby, rozprúdi lymfu a precvičí svaly, ktoré bežne nepoužívame. Výsledkom je zdravší organizmus a pevnejšia konštrukcia tela. Navyše je to nesmierne príjemné. Aby ste z plávania v bazéne vyťažili čo najviac, teplota vody by sa mala pohybovať medzi 24 – 28 stupňami Celzia. V lete ju môžete nechať zohriať slnkom, ak máte bazén v dome, je dobré nechať ho vykúrený práve na túto teplotu a vzduch vždy o stupeň teplejší. Ak ste práve pokrútili hlavou, že v malom bazéne to nie je o rekordných výkonoch, skúste protiprúd. Jeho zdolávanie pomáha aj olympionikom pri tréningu.

 

Hygiena je základ

Ľudí, ktorí sa rozhodnú postaviť si bazén motivuje práve súkromie a dobrá hygiena, čo sa na verejných kúpaliskách rozhodne nikdy nepodarí dodržať. Preto nepodceňte starostlivosť o vlastnú vodu. Je totiž nositeľkou života, ale nesmierne rýchlo v nej život začne klíčiť aj proti vašej vôli. Riasy, baktérie, plesne, možné kožné neduhy vyrieši bazénová chémia. Niektoré druhy sú postavené na tradičnej chlórovej metóde, iné sú moderné, ekologické a zdravé. Alternatívou je TwinOxide, ktorý nemá negatíva chlórových dezinfekcií. Na správnu dezinfekčnú metódu treba pamätať ešte pred prvým napustením vody.

 

Horor v záhrade

Nechcem strašiť, ale bazén je často dejiskom desivých udalostí. Kto pozerá horory, vie o čom je reč a kto nie, nech sa radšej poučí na cudzích chybách ako vlastných. Veľmi dobré je okolo bazéna postaviť zábrany. Hlavne pre malé deti, ktoré si neuvedomia, že nevedia plávať. Užite si leto bez nešťastí, iba s úsmevom a radostným krikom nad hladinou.

Nenechajte vodu stáť

Je jedno ako silno budete v bazéne plávať a robiť víry, bez filtrácie to nepôjde. Medzi najpoužívanejšie  patrí piesková a kartušová filtrácia, samozrejme správny výber záleží od veľkosti bazéna. Hodí sa aj sieťka, pretože povrchové znečistenie je vhodné likvidovať manuálne.

 

Zastrešenie

Ak ste tvor, ktorý nechce chodiť pred kúpaním okolo bazéna s podberákom, je na mieste riešiť zastrešenie. S ním vie bazén udržať svoju mikroflóru stabilnejšiu a samozrejme chráni vodu pred poveternostnými vplyvmi aj výkyvmi teplôt. Zastrešiť sa oplatí aj bazén vnútorný. Eliminuje sa vyparovanie a vznik plesní a mokrých fľakov po stenách. Bazén je skutočne dobrou alternatívou a je skvelé vedieť, že vždy je niekto, kto vám vie jeho bezproblémový chod zariadiť.  

 

Podeľte sa s vlastnými skúsenosťami s dodávateľmi bazénov, alebo si vyberte z dobrých referencií.

 

Podnikáte s oblasti bazénov? Ponúknite svoje služby ešte pred rozbehnutím horúceho leta.

Komentáre Disqus.

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím