Ako vybrať kvalitný plot?

Záhrada:Vyberáme ploty a brány

Marek 02.05.201422105

Ako vybrať kvalitný plot?

Nájsť prienik medzi kvalitou a cenou nebýva vždy jednoduché. Preto je ideálnym riešením spoľahnúť sa na referencie dodávateľov, alebo sa ich priamo spýtať na kvalitatívne parametre plotov a brán. Aby ste sa vedeli zorientovať spýtali sme sa za vás, ako by mal kvalitný plot vyzerať a čo spĺňať.

Kvalitu môže zničiť aj zlá údržba

Radovan Vozárik v Kovovone radí staviť vždy na precíznosť a skúsenosť. Miroslav Kajzer zo spoločnosti Mapeka dodáva, že pri výbere plotu treba zohľadniť aj technológiu spracovania. Radí, že hoci sa ponuka neustále obmieňa a z portfólia sa postupne odstraňuje oplotenie, o ktoré je menší záujem, niektoré zostávajú. Ako to najlacnejšie z kvalitatívne prijateľných riešení odporúča oplotenie s výplňou z tyčí štvorcového prierezu, ktoré je stále dosť žiadané. Z tých náročnejších radí staviť na oplotenia z horizontálne ukladanou výplňou z lamiel.

Všade hľadajte odborníkov

Luboš Vlaček sa riadi heslom, že úroveň kvality ovplyvňujúcu životnosť a bezporuchovú prevádzku (bránových systémov) vie spoľahlivo rozpoznať len odborník. „Základom je použitie kvalitných materiálov a mechanických komponentov. Čo sa týka údržby, firma ARTkov vynakladá maximálne úsilie, aby boli naše výrobky s minimálnymi nárokmi na bežnú údržbu a to predovšetkým tým, že používame mechanické komponenty najvyššej kvality dostatočne preverené v praxi,“ hovorí Vlček.

Pri plote je dôležitou aj bezpečnosť. Preto je pred kúpou vhodné spýtať sa výrobcu na platné normy a uplatňovať ich v praxi. Dnes existuje máme na trhu veľa garážových majstrov, ktorí vedia urobiť všetko a hlavne až neuveriteľne lacno. Človek si ale väčšinou od nich kupuje zdroj budúcich problémov a aj bezpečnostných rizík. Preto je vhodné prelistovať si aj firemné referencie od nezaujatých zákazníkov.

Prejdite si ponuky

Kvalita ide ruka v ruke s vyššou cenou. Niekedy však vyššie vstupné náklady znižujú náklady na údržbu a hlavne čas, ktorý je potrebné údržbe venovať. Správnym prístupom aj pri kvalitných produktoch viete ušetriť, naopak, niekedy aj za lacné prevedenia draho zaplatiť.

„Odporúčam čo najviac sa poinformovať a preštudovať každú jednu ponuku, ktorú zákazník dostane na trhu je veľké množstvo dodávateľov, ktorí ponúkajú lacné a nekvalitné produkty. Oplotenie nekupujeme na pár rokov ale na dlhé obdobie, vyššia cena kvalitného oplotenia sa Vám v budúcnosti určite vráti,“ hovorí Adrián Marczel a dodáva, že kvalita má svoje meno aj cenu. Adrián Marczel sa môže pýšiť aj takýmito výtvormi:

 

Foto:

- Adrián Marczel

- artkov.sk/

Komentáre Disqus.
(0/5) 1 referencií
kovovone

Spoločnosť Kovovone s.r.o.je etablovanou firmou v oblasti kovovýroby v regióne Záhorie.Precíznosť…

(0/5) 0 referencií
Mapeka

Spoločnosť MAPEKA s.r.o. pre Vás poskytuje komplexné služby v oblasti upratovania, ako pravidelného…

(0/5) 0 referencií
ARTkov

Hlavným predmetom činnosti je zákazková remeselná výroba a služby: Kováčstvo, zámočníctvo,…

(0/5) 0 referencií
MARCZEL - Hliníkové…

Naša spoločnosť sa špecializuje na predaj a realizáciu hliníkových plotov a brán najvyššej kvality…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím