Skrášľovanie okolia domu

Záhrada:Všetko pre Vašu záhradu

Filip Škultéty 30.07.20124196

Skrášľovanie okolia domu

Dom sme dostavali pred 9 rokmi. Žiaľ, na skrášľovanie záhrady nám už neostali financie. Po 3 rokoch, sme si pred dom postavili garáž. Museli sme zoťať jabloň, aby sme spravili priestor garáži. Stavba šla ľahko a bez problémov. Do garáže sme namontovali parkovacie lasery aby sme vedeli, pokiaľ s autom môžeme ísť tak, aby bol pred autom priestor na prechod. V garáži bolo miesto na dve autá, WC a bicykle. Na stenu garáže sme dali do výšky zdvihák na bicykle, aby sme ich tam mohli dávať na zimu. Na garáž sme dali namontovať bránu od firmy REBPLAST. Vo firme nám poradili aký typ  garážovej brány by sme mali použiť. Na ich rady sme dali a vyplatilo sa. Bránu nám doviezli na vopred daný dátum a namontovali. Na bráne sú snímače a keď ich niečo preruší, zatváranie sa zastaví. Je to dobré, aby sa vašim deťom či domácemu zvieratku nepricvikli do brány prsty. Bránu máme už 6 rokov a nemali sme s ňou doteraz žiadne problémy.

Zadnú stranu garáže sme zastrešili a spravili si tak terasu. Tam sme dali veľký záhradný gril. Zo začiatku bol problém so šírkou komína, pretože bol príliš úzky. Pri grilovaní nestihlo vytiahnuť všetok dym, a tak sa stalo, že terasa bola zadymená. Komín sme rozšírili a na jeho vrch sme namontovali rotor, ktorý dym rozptýli, aby pri nízkom tlaku nebola zadymená záhrada.

Okolo celého domu a garáže sme nasadili trávnik, ktorému sa u nás perfektne darí. Dvakrát ročne ho hnojíme hnojivom značky Travilux. Trávniky sme rozdelili chodníkom od garáže po dom na dve časti. Menšiu časť v tvare štvorca a väčšiu časť v tvare obdĺžnika. Do stredu menšieho trávnika sme umiestnili kameň z kameňolomu v Devíne. Vedľa neho sme posadili jedličku, ktorá každú jar vyháňa nové vetvičky. Posledné 2 roky do rohu trávnika umiestňujeme nafukovací bazén. Väčší trávnik nám slúži ako priestor na bedminton, frisbee alebo šantenie so psom. V rohu trávnika sme postavili strom ginkgo bilboa. Bola chyba že sme ho tam nasadili, pretože nám sťažuje kosenie trávnika, keď ho musíme obchádzať.  

Naša záhrada už skoro spĺňala naše predstavy, žiaľ plot, garáž a záhradný gril ostali šedivé a bez života. A tak sme začali rozmýšľať o spôsobe, ako tieto miesta oživiť. Chceli sme začať plotom, keďže to bola naša priorita. Náš plot bol z 3 strán múr, ktorý bol šedý a zo štvrtej strany bolo drevený a pomerne priehľadný. Preto sme k tejto štvrtej strane nasadili tuje, aby sme spravili súkromie. Tuje sú na starostlivosť nenáročné. Stačí ich dvakrát do roka postrihať. Práve preto sme sa rozhodli pre toto riešenie.

Rozmýšľali sme, že na zvyšné tri strany plota dáme ťahavé rastliny. To sa nám nepáčilo, a tak sme premýšľali ďalej. Napadlo nás pomaľovať plot prírodnou tematikou, ale maľba by po pár rokoch vybledla. Preto nám napadlo, že by sme mohli plot obložiť.

Potrebovali sme aby obklad na našom plote vydržal čo najdlhšie. Preto musel byť mrazuvzdorný, difúzny voči vodným parám a mal mať farebnú stálosť. Po niekoľko dňovom pátraní na internete, sme narazili na spoločnosť BYT – IN, ktorej produkty zodpovedali našim kritériám. Okamžite sme ich kontaktovali. Prístup bol odborný profesionálny. Poradili nám ako máme postupovať a na čo si máme dávať pozor. Cena bola voči ostatným nájdeným firmám nižšia, ale kvalita bola stále vysoká. Zo vzoriek sme si vybrali farbu, ktorá sa nám páčila. Dohodli sme na termíne dodania, ktorý dodržali. Výsledné obkladačky boli rovnako krásne a kvalitné ako na vzorke.

Obkladačky od firmy BYT – IN máme už 4 roky. Ako nám v tejto spoločnosti sľúbili, farba sa nezmenila. Obkladačky sa nerozpadávajú a držia na plote. Po nalepení obkladačiek na plot, sme nainštalovali aj zvonček s kamerou. Bohužiaľ sa nám vyskytol problém s kamerou. Pokiaľ slnko svietilo do nej, nebolo v nej vidieť nič. Preto sme pred zvonček posadili strom, ktorý robí tieň. Po 2 rokoch používania, sa nám začala  znižovať viditeľnosť. Po rozobratí zvončeka, sme zistili že plexisklo ktoré tam bolo namontované zožltlo. Bola to prirodzená reakcia. Preto sme dali vyrobiť na mieru sklíčko u miestneho sklenára. Tým sme chceli predísť v budúcnosti znižovaniu viditeľnosti. To sa nám aj podarilo.

So spoločnosťou BYT - IN sme boli spokojný, a tak sme si dali neskôr obložiť aj garáž, komín a záhradný gril.

Záhradu si už užívame 4 roky a nevieme si ju vynachváliť.

Komentáre Disqus.

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím